Тривають напрацювання з розробки Стратегії розвитку міста «Ужгород – 2030»

23 квітня у міській раді відбулася презентація та обговорення вже зробленого робочими групами експертів.

Заступник міського голови Ігор Фартушок, вітаючи учасників зустрічі, наголосив, що вже проведено масштабну роботу з аналізу масиву даних і дуже багато праці з узагальнення ще попереду.

Модерувала дискусію директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді Світлана Мітряєва.

Представили детальний аналіз реалізації послуг, промислового виробництва в Ужгороді впродовж останніх 5 років, тенденції динаміки і складові доходів до міського бюджету, ризики та загрози бюджетного процесу насамперед через перекладання окремих функцій із загальнодержавного рівня на міський, зростання соціальних допомог тощо.

Голова правління Агентства місцевого розвитку «Європоліс», консультант Асоціації міст України, експерт зі стратегічного планування Всеукраїнської мережі Олег Лукша перерахував 30 промоційних ознак та характеристик міста, які виділяють його серед інших і є його важливими перевагами.

Завідувач кафедрою міжнародних економічних відносин УжНУ, доктор економічних наук, професор, директор Інституту державного управління та регіонального розвитку Володимир Приходько наголосив, що саме в Ужгороді сконцентровано інституційний та інтелектуальний потенціал краю, який потрібно максимально задіювати для залучення інвестицій, інноваційних продуктів, міжнародного співробітництва.

Директор Закарпатського Центру соціально-економічних і гуманітарних досліджень НАНУ, доцент УжНУ Степан Сембер зазначив, що потрібно врахувати також, наскільки законодавча база і підзаконні акти дозволяють реалізовувати ресурсний потенціал Ужгорода і які з можливостей реально працюють не лише в нашому місті, а взагалі в країні.

Декан біологічного факультету УжНУ Ярослава Гасинець представила детальний аналіз причин і впливу забрудненості повітря, стану збирання й переробки побутового сміття, відходів, водопостачання та водовідведення, ситуацію із зеленими насадженнями в місті, зокрема, з тотальним старінням дерев і необхідності їх заміни на звичні для цієї місцевості види лише з окремими вкрапленнями екзотів.

Представили і SWOT-аналізи за напрямками, говорили про необхідність визначити також параметри якості життя, необхідність адміністративно-територіальної реформи, запровадження параметрів розумного міста та креативного міста.

«Карпатський об’єктив»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *