Українські біженці 2022 в Європі

Визначаючи актуальність дослідження, проведеного компанією 4Service,   насамперед, на наш погляд, важливо зазначити, що українці були вимушені виїхати в Європу та інші частини світу не «внаслідок війни в Україні», а внаслідок збройної агресії РФ проти України.

Також, надаємо пояснення по наступним заключенням:

–  На 2 слайді зазначено джерела дослідження та на 3 слайді зазначено основу сукупності респондентів. А також, враховуючи, що при розробці методології було використано тріангуляцію даних отримані результати відображають структуру та обсяг міграції з України по країнах Європи, в які виїхали українці з початку збройної агресії РФ, відповідного рівня достовірності та надійності.

–  В результатах дослідження не зазначається, що генеральна сукупність представлена тими, хто отримав статус біженця в Європі. Даний термін тут використано в узагальнюючому вигляді, як такий, що визначає осіб, які вимушено покинули свою Батьківщину внаслідок обґрунтованих побоювань стати жертвами війни. А на слайді 13 надано розподіл щодо статусу, який отримали опитані респонденти.

Таким чином, результати дослідження мають якісний характер, характеризують головним чином сукупність респондентів опитування та їх недоцільно використовувати для кількісних оцінок будь-яких показників по всій сукупності українців, які виїхали в країни, де було проведено дослідження. Власне автори це і зазначають, наприклад, на слайді 4 «Соціально-демографічний портрет респондентів», на слайді  8 – «64% опитаних вивозили своїх дітей та онуків», «65% опитаних респондентів мають домашніх тварин» та ін.

Однак, розуміючи актуальність інформації, отриманої в дослідженні її оперативність та складність проведення репрезентативних досліджень в умовах, що склалися, слід зазначити вагомість результатів дослідження «Українські біженці 2022 в Європі: дослідження поведінки та настроїв українців, які вимушені були виїхати в Європу внаслідок війни в Україні» для розуміння ситуації з українцями, які виїхали за кордон, оцінки їх настроїв та планів, розробки програм інших досліджень у цій сфері.

Українські_біженці_в_Європі_2022_дослідження_4S

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *