Українські біженці 2022 в Європі

Визначаючи актуальність дослідження, проведеного компанією 4Service,   насамперед, на наш погляд, важливо зазначити, що українці були вимушені виїхати в Європу та інші частини світу не «внаслідок війни в Україні», а внаслідок збройної агресії РФ проти України. Також, для правильного розуміння та використання результатів зазначеного дослідження слід звернути увагу на такі його особливості:

– джерела дослідження, метод формування сукупності респондентів (про що в матеріалах інформації не наводиться) та метод опитування (онлайн опитування) виключають можливість визначення величини статистичної похибки вибірки для показників, що були виміряні в обстеженні. Відповідно, на значення похибки +/- 1,69%, наведене на третьому слайді, звертати увагу недоцільно;

–  методологія проведення дослідження не дає можливості обґрунтованого поширення його результатів на генеральну сукупність (у дослідженні це 4 244 595 осіб, далеко не всі з яких мають статус біженця).

Таким чином, результати дослідження мають якісний характер, характеризують головним чином сукупність респондентів опитування та їх недоцільно використовувати для кількісних оцінок будь-яких показників по всій сукупності українців, які виїхали в країни, де було проведено дослідження. Власне автори це і зазначають, наприклад, на слайді 4 «Соціально-демографічний портрет респондентів», на слайді  8 – «64% опитаних вивозили своїх дітей та онуків», «65% опитаних респондентів мають домашніх тварин» та ін.

Тим не менше, розуміючи актуальність інформації, отриманої в дослідженні її оперативність та складність проведення репрезентативних досліджень в умовах, що склалися, слід відмітити вагомість результатів дослідження «Українські біженці 2022 в Європі: дослідження поведінки та настроїв українців, які вимушені були виїхати в Європу внаслідок війни в Україні» для розуміння ситуації з українцями, які виїхали за кордон, оцінки їх настроїв та планів, розробки програм інших досліджень у цій сфері.

Українські_біженці_в_Європі_2022_дослідження_4S

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *